Bela pomlad

Mar 21, 2018 | Novice

Čeprav smo že nestrpno čakali na toplo pomlad, so nam mrzle oziroma kar ledene vremenske napovedi dale vedeti, da bom še ker nekaj časa čakali nanjo. Z zimo pride tudi veliko radosti, kepanje, izdelovanje snežakov, pohodi in sankanje itd., pridejo pa tudi bolj nadležne stvari: zmrzovanje avtomobilskih stekel, mrzle noči in milijoni plasti oblačil, ki jih moraš zjutraj obleči, da te ne zebe do kosti. Na vsake štiri leta pozno pozimi pridejo tudi znane igre, sanje vsakega vrhunskega športnika – zimske olimpijske igre. Tekmovalci dosegajo visoke uvrstitve, med njimi tudi Slovenci. Letos smo osvojili 2 kolajni, ki sta si ju priborila Žan Košir in Jakov Fak. Odločili smo se povprašati učence naše šole, o tem kaj menijo o taki dolgi zimi in kako dobro poznajo in spremljajo zimske olimpijske igre. Kar pa se tiče mnenj, smo ugotovili, da ta pozna zima ni požela velikega odobravanja, le peščica ohranja družinsko tradicijo sankanja, drsanja, smučanja … Otroci pa raje sedijo na zofi in zimo doživljajo skozi ekran, opazujoč naše pogumne športnike. Seveda pa poleg športnikov pobeljene griče obiskujejo tudi otroci, pa čeprav ne tako pogosto kot naši predniki. Ob prvem navalu snega sta v naši soseski zrasla dva igluja in še ves teden smo se borili za njegovo lastnino. Zima nam vsekakor kljub željnemu pričakovanju pomladi prinaša obilo zabave, zato se premagajte in pojdite ven tudi v teh hladnih dneh.

Iva Movrin in Ana Grce, 7 b Špela Žgajnar, 9. b