Dvodnevni pohod – izbirni predmet Šport za sprostitev

Okt 1, 2018 | Novice

Konec tedna smo se pri izbirnem predmetu šport  za sprostitev podali na pohod iz Sostrega na Janče. Iz Sostrega smo se povzpeli na Pečarja in od tam spustili v dolino Besnice. Sledil je še vzpon na Vnajnarje. Po grebenu smo zvečer ob lepem razgledu prehodili še preostanek poti do taborniške koče. Večer je minil ob nabiranju drv, peki hrenovk in druženju ob ognju.

Po zajtrku so se otroci odpravili na krajši pohod kjer so spoznali bližnjo okolico koče. Pri kmetu so imeli nalogo poizvedeti o dejavnostih na kmetiji ter kupiti jabolčni sok. Kmet je imel obilo dela tako, da so dobili le skope podatke o dejavnosti. Sok pa jim je podaril. Po kosilu smo se odpravili v dolino. Ob reki Savi smo prepešačili nekaj kilometrov ravnine in prispeli do vasi Laze, kjer smo počakali na vlak, ki nas je odpeljal v center Ljubljane. Pred šolo smo polni spominov in utrujenih nog krenili vsak po svoje.

Mentor Denis Šturm prof. švz.