Gledališko popoldne

Maj 31, 2019 | Novice

Dvorana naše šole se je ob kulturnem dogodku 29. 5. 2019 ponovno napolnila. Tokrat so odrske deske ogreli tisti, ki imajo radi gledališče. Da so bili v svojih nastopih uspešni, so z bučnimi aplavzi  potrdili tudi obiskovalci.

Deževno popoldne so nam učenci popestrili s samostojnimi predstavami. Učenci neobveznega izbirnega predmeta umetnost so svoje celoletno delo zlili v pravljično predstavo O ptički, ki je ukradla zlato jabolko. Najmlajša skupina, učenci dramskega krožka v 3. razredu, nam je prave modrosti prikazala v dveh krajših predstavah Maček in petelin  ter Trije zajčki.  Učenci 6. b in 6. c-razreda, ki so vključeni v angleški dramski krožek, pa so s predstavo A STAR dokazali, da se znajo spretno izražati tudi v angleščini. Številčno najmanjša skupina, a vztrajna, pa so bili učenci dramskega krožka od 6.–9. razreda s prizorom Športna pričeska iz Lenče Flenče. Krstni nastop za starše so tokrat pripravili učenci GKL, ki so z impro disciplinami obiskovalce prepričali, da za tremo na odru ni prostora. S prijetnim sodelovanjem publike so kot zadnji vzdušje obdržali na vrhuncu.

Vsem 56 nastopajočim učencem čestitamo za pogum in izvirnost.

Mentorice