Šola v naravi Bohinj, 7. razred

Nov 24, 2023 | Novice

4. in 5. DAN ŠVN 7.ABC – BOHINJ

Še zadnja točka je osvojena. Število korakov, ki smo jih ta teden naredili je precejšnje, a se je izplačalo. Veliko smo doživeli, premagali marsikaj in vračamo se z lepimi izkušnjami.

Učenci in učiteljice

3. DAN ŠVN 7.ABC – BOHINJ

Po zajtrku smo vzeli pot pod noge proti koritom Mostnice. Spoznavali smo značilnosti Triglavskega narodnega parka. Popoldne smo spoznavali osnove prve pomoči, reševali učne liste v povezavi z obiskom Prešernove rojstne hiše. Zvečer smo se zabavali, nekateri igrali nogomet, drugi pa smo sodelovali v družabnih igrah.

2. DAN ŠVN 7.ABC – BOHINJ

Šola v naravi se je začela,

Dopoldne smo učenci 7.a raziskovali Bohinjsko jezero, ki je 3. največje v Sloveniji. Z analizo vode smo ugotovili, da je voda zelo čista. Našli smo ličinke vrbnice in vodne bolhe. S kanujem smo odveslali na sredino jezera in izmerili njegovo prosojnost (6 m), temperatura zraka je bila 6,7 °C, vode pa 7,4 °C.

Anže Vogrin Gospodarič, Aleksej Krevs, Ula Staroveški, Stella Varga Brovč, 7.a.

1.DAN ŠVN 7.ABC – BOHINJ

Šola v naravi se je začela,
v smeh in veselje nas na avtobusu je odela.
V Vrbo smo odšli,
si Prešernovo rojstno hišo ogledali.
Ko smo v dom se namestili,
smo se z dobrim kosilom razvedrili.
Med dejavnostmi smo šli na svež zrak,
dokler zapadel ni temni mrak.
Po večerji šli smo na pohod,
ki je bil velike zabave povod.
Danes zelo dobro smo se imeli,
za ta teden v naravi se dobro ogreli.

Leona Brščič, Kaeli Poljšak, Pia Pečovnik, 7.a