TEKMOVANJE IZ ZNANJA EKOLOGIJE- EKOKVIZ

Mar 16, 2021 | Novice

Kljub pouku na daljavo ekologija na naši šoli ni zamrla, temveč smo le ubrali drugo pot in se bolj posvetili raziskovanju ekoloških tematik, da bi postali prave EKOFACE.

Tako je 19 učencev 6., 7. in 8. razreda 27. januarja skupaj s 1239 učenci iz vseh koncev Slovenije, sodelovalo na šolskem delu EKOKVIZA, kjer so preskusili svoje znanje iz različnih tematih, kot so hrana, ogljični odtis in energija.

Najboljših 9 pa se je nato 4. marca preskusilo še na državnem tekmovanju, kjer so dosegli super rezultate.

Med šestošolci je Taja Berkopec osvojila srebrno priznanje, Aleksander Fišer Wlodyga in Ožbej Ozimek pa bronasto priznanje.

Med sedmošolci so Ema Velušček, Tjaša Rakar Voga in Hugo Furlan osvojili bronasto priznanja.

Med osmošolci pa je najboljše znanje pokazal Anže Markovič in si prislužil srebrno priznanje, Bojan Brdar Turk pa bronasto priznanje.

Ne glede na rezultate so vsi učenci dokazali, da so prave EKOFACE!

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke!

Mentorici tekmovanja Lea Kofler in Kristina Šturm