OBELEŽITEV DNEVA ZEMLJE IN ZAKLJUČEK PROJEKTA »A HEALTHY MIND FOR A MODERN WORLD«

Apr 26, 2019 | Novice

Ponedeljek 22. april je dan posvečen materi zemlji. Učenci predmetne stopnje smo ta dan obeležili na zadnjo delovno soboto in izdelali čudovite plakate, ki krasijo hodnik v pritličju, že celo šolsko leto pa se v okviru projekta Erasmus+ ukvarjamo s skrbjo za naš planet.

Zato smo se septembra pridružili svetovni akciji reševanja okolja in na šoli poskusili zmanjšati količino uporabljene plastike. V vseh teh mesecih smo tako prihranili 10.000 plastičnih slamic, učitelji pa 3.200 plastičnih kozarčkov za kavo. Z zbiranjem odpadnega papirja smo rešili približno 70  dreves, zbrali pa smo tudi veliko plastičnih zamaškov, ki bodo ustrezno predelani.

Zmagovalci zbiranja odpadnega papirja so tako učenci 5. b razreda, plastičnih zamaškov pa učenci 6. c razreda, ki bodo tudi prejeli Zlato drevo in Zlati zamašek. Čestitamo za uspešno zbiranje in skrb za okolje.

Čeprav se s 5. majem projekt Erasmus+ zaključuje, pa to ne velja za našo osveščanje o pomembnosti smotrnega ravnanja z odpadki in skrb za okolje. Še naprej bomo s skupnimi močni skrbeli, da bomo bolje skrbeli za okolje in našo prihodnost.

Lea Kofler, vodja projekta

Za konec pa še pesmi o Zemlji, ki sta ju skovali naši učenki:

Our planet is a wonder, it has everything we need,

water when we’re thirsty, and food that we can eat.

But Earth is getting dirty, the sky is getting hot,

and it’s all our mistake, mistake that we forgot.

Earth is our home, the only home we know,

it made possible for us to live, and for the plants to grow,

but it’s us who invented plastic, and we use CO2,

and we need to remember, what we’re gonna do.

We need to save our planet, from ground to highest peak,

we need to save the animals and everything unique.

Everybody counts, all small actions matter,

we must step together, to make our future better.

Iva Movrin, 8.b

Naš edini dom je Zemlja, vendar ljudje niso takšnega mnenja.

Plastika nas je zasvojila in nas z vseh strani obkrožila.

Ledenikov kmalu več ne bo, zato Zemlja izgubila bo svoje zlato.

Kmalu tu ne bo več Ljubljane, in tudi naše jutranje mane.

Morje obdalo bo svet, kmalu tu ne bo več prostora za živet.

Ema in Nina, 5. razred