Obeležitev Tradicionalnega slovenskega zajtrka s sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!«

Nov 22, 2022 | Novice

Tudi letos smo na naši šolo tretji petek v novembru, 18. 11. 2022, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ). Naša šola se je letos pridružila vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila, ki je bil na jedilniku 18.11.2022.

Učenci višje stopnje so zajtrkovali v jedilnici, učenci nižje stopnje pa v svoji matičnih učilnicah. Po zajtrku so učenci prisluhnili o pomembnosti zajtrka ter o lokalni ter sezonski pridelavi hrane in prednostih uživanja le – te. Prav tako so si lahko učenci ogledali prehransko piramido, ki je bila razstavljena v jedilnici.

Učence 4. ter 5. razreda je obiskal tudi čebelar, kjer jim je predstavil svoje delo ter pomembnost čebel na našem planetu.