Planinski pohod na Vremščico

Sep 29, 2021 | Novice

Planinci naše šole smo se spet zbrali in pohajkovali. V soboto, 25. 9. 2021, smo se odpravili na Notranjsko hribovje, na 1027 m visoko Vremščico. 42 učencev od 1. do 9. razreda in 5 učiteljev se nas je zjutraj zbralo pred šolo, od koder smo se z avtobusom odpeljali do izhodišča, do naselja Senožeče. Najprej smo se podali skozi mestece, nadaljevali mimo ograjenih pašnikov in se počasi vzpenjali skozi gozd. Na poraščenem pobočju smo naredili krajši postanek, kjer smo malce pojedli in popili. Nato smo spet polni energije nadaljevali pot proti Vremščici. Na vrhu smo imeli daljši postanek za malico, igro, žigosanje knjižic, fotografiranje in druženje z novimi prijatelji. Z vrha je naš razgled segal do Nanosa, Snežnika in Slavnika. Žal se ni videlo Jadranskega morja, ker je bilo v daljavi malce preveč oblačno. Burja pa ni tako močno zapihala, da bi nebo razvedrila, ampak samo naše lase razkuštrala. Nazaj smo se odpravili po isti poti, kjer sta se dekleti Erika in Hana opogumili in zapeli svojo pesmico o nas, o pridnih planincih:

‘Ta čarobna Anja nas ponesla je,
Zdaj hodimo po zraku Vremščice.
Hitro hodimo zdaj in ne gledamo nazaj.
Gledamo, kar pred nami je.
So to prvčki ali drugarčki, mogoče celo tretarčki.
Trdo stojimo in ko pade mrak, prižgemo si lučko,
da se ne izgubimo. Hodi zdaj z menoj, o je jejaja.
Jaz sem Erika in Hana. Vse do vrha zdaj hodimo
in res ne vemo, če bomo zmogli.
Zdaj smo skoraj že. Smo že na vrhu!’

Ker smo se vsi čudovito lepo imeli in skupaj uživali v hribih, smo si obljubili, da se na naslednjem pohodu v mesecu oktobru ponovno vidimo.  Vito iz 1. razreda je izlet ocenil s čisto 10. In če bi bilo možno, bi dal kar 100. Bravo mi vsi!

Anja Peternel, vodnica in mentorica Planinskega krožka