Prireditev Raznolikost nas bogati

Sep 28, 2022 | Novice

V ponedeljek, 26. 9. 2022, smo imeli na šoli prireditev Raznolikost nas bogati, ki jo vsako leto pripravljamo v sklopu projekta Jeziki štejejo. Na ta dan praznujemo tudi Evropski dan jezikov. Letošnja zlata nit prireditve so bile tradicionalne jedi raznolikih kultur na naši šoli. Učenci, katerih materni jezik ni slovenščina, so v svojem maternem jeziku predstavili recepte različnih jedi. Tako smo spoznali, kako v Palestini pripravijo falafel in mužadaro, v Italiji pico in tiramisu, na Hrvaškem škampe na buzari, v Izraelu melavah, v Rusiji palačinke, v Bosni hurmašice in v Sloveniji orehovo potico. Na prireditvi so nekateri učenci zaplesali in zapeli različne pesmi povezane s hrano. Na odru so se nam pridružili tudi učenci dramskega krožka, ki so nam povedali, kako se kuha mula. Učenci impro gledališča so nam odigrali zanimivo in zabavno predstavo o hrani ter učenci latinščine so nam skuhali solato po rimsko. Po prireditvi smo lahko poskusili vse dobrote, katerih recepte smo prisluhnili na odru. Za tako bogato in okusno pogostitev bi se radi zahvalili staršem, ki so pripravili odlične tradicionalne jedi. Poleg tega pa smo na šoli pripravili tudi dodatni program: ekotržnico, razstavo naših dosedanjih uspešno izpeljanih ekoprojektov, stojnico izmenjevalnice družabnih iger in razstavo Na vroči strani Alp, saj naša šola sodeluje tudi v projektu Podnebni cilji v vzgoji in izobraževanju.

Anja Peternel, koordinatorica projekta JeŠT