Rezultati šolskega in območnega tekmovanja iz znanja geografije

Mar 18, 2019 | Novice

Tema letošnjega geografskega tekmovanje so migracije. Poleg tematskega teoretičnega dela se tekmovalci pomerijo še v terenskem znanju, ki se navezuje na območje, kjer se nahajajo.

Na šolskem tekmovanju iz geografije so v kategoriji 6. in 7. razred bronasta priznanja osvojili: Izabela Stres (7. a), Anže Jakovac (7. c), Matic Ferenčak (7. c), Trina Štolfa (7. b), Lina Berlec (7. b) ter Blaž Komič (6. b).

V kategoriji 8. in 9. razred so bronasta priznanja osvojili Sanja Gajanović (9. a), Simon Košeč (8. a), Jakob Jurović (9. b) in Jan Hafner Korošeč (9. b).

Na območno tekmovanje, ki je potekalo v Novih Fužinah, so se uvrstili štirje tekmovalci naše šole (Izabela Stres, Anže Jakovac ter Simon Košec in Sanja Gajanović) ter se tam odrezali več kot uspešno. Vsi so osvojili srebrna priznanja, Izabela Stres pa se je z 2. mestom v svoji kategoriji uvrstila tudi na državno tekmovanje.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!

Mentorica: Kristina Šturm