S kulturo skozi čas

Feb 7, 2019 | Novice

V sredo, 6. 2., in četrtek, 7. 2., smo se na naši šoli s predstavo S kulturo skozi čas poklonili slovenski kulturi in njenim ustvarjalcem. Učenci so nas z umetniškimi točkami popeljali na sprehod skozi zgodovino. Rdečo nit prireditve sta povezovali Nika in Lina, ki sta bili kot popotnici skozi čas priča najpomembnejšim kulturnim mejnikom v naši zgodovini. Ob zvokih najstarejše piščali so plesali učenci dramskega krožka iz 2. razreda, učenci neobveznega izbirnega predmeta umetnost ter GKL-ja so prikazali ustoličevanje karantanskih vojvod ter dramski prizor med Primožem Trubarjem in Jurijem Dalmatinom, ki so ga glasbeno popestrili učenci mladinskega pevskega zbora. Kaj so brižinski spomeniki sta prikazali Tina in Ema iz 9. razreda. Prizor iz Županove Micke so uprizorili Gaja in Diana/Lara (8. razred) ter Benjamin (6. razred), dekleta iz 8. razreda pa so ob uporabi zvočnih efektov predstavile tudi del Povodnega moža. S pesmijo Soči so učenci 9. razreda začeli vojno obdobje naše zgodovine, ki se je nadaljevalo z bitko učencev dramskega krožka iz 3. razreda ter zaključilo z domoljubno pesmijo otroškega pevskega zbora. Čas samostojnosti so uprizorile plesalke iz šolske plesne skupine, prireditev pa so veličastno zaključili učenci pevskih zborov z Zdravljico.

Ves čas je na odru nastajal časovni pregled prikazanih dogodkov v obliki časovnega traku, ki bo ostal na ogled tudi v prihodnjih tednih.

Kristina Šturm, vodja prireditve