Šola v naravi za 7. razred

Okt 11, 2024 | Novice

4. dan

Dragi starši!

Oglašamo se vam iz zadnjega celega dne v Murski Soboti. Zadnji dan smo se imeli najbolje, čeprav smo se vmes tudi kdaj skregali. Začeli smo z jutranjo telovadbo in nato pojedli zajtrk. Razdelili smo se v dve skupini – eni so šli na lokostrelstvo, drugi na orientacijo po Murski Soboti. Še preostali učenci smo spoznali znamenitosti mesta: Spomenik zmage, soboški park in ribnik, evangeličansko cerkev, cerkev sv. Nikolaja, judovsko pokopališče, knjižnico in popularne točke s hrano in pijačo. Po kosilu smo se ponovno razdelili v dve skupini in se izmenjali na delavnici foto lov in prekmurščina. Pri narečju Prekmurja smo večinoma vse besede narobe razumeli, ampak smo se nato naučili: keca = moška brada, ejcek = teliček, sumič = komar, pojep = fant in tako dalje. Na foto lovu smo s tablicami fotografirali živali in rastline, ki so bile navedene na listu. Ko sta oba razreda zaključila obe dejavnosti smo imeli večerni dogodek Murska Sobota ima talent. Predstavili smo se z različnimi točkami, od žongliranja do petja. Ko je bilo prireditve konec smo imeli še disko, na katerem smo veliko skakali in peli. Po disku smo šli pod tuš, spakirali in se pripravili na spanje. Jutri nas čaka še ogled vulkana na Goričkem. Zdaj že vsi mirno spimo v sobicah in komaj čakamo, da se vrnemo domov.

Kaja in Nika

3. dan

Učiteljice so nas prišle zbudit ob 7.00 kot vsak dan. Ob 7.30 smo odšli na jutranjo telovadbo, po kateri smo šli na zajtrk. Potem smo se pripravili za odhod v Expano. Tja smo prispeli po 40-ih minutah hoje. Na voljo smo imeli veliko različnih aktivnosti, kot na primer poslušanje glasbe in literature, pisanje po slapu, lahko pa smo tudi preverili, kako dobro se lahko koncentriramo. Iz Expana smo se vrnili za čas kosila. Poskusili smo bujto repo in prekmursko gibanico. Po kosilu so nekateri odšli na pohod, drugi na delavnice izdelovanja rož iz krep papirja, tretji pa so imeli cirkuške delavnice. Po delavnicah smo zapisali dnevnik, nato pa smo preostanek časa porabili za skupno druženje v “bunkerju”. Ob pol sedmih smo odšli na večerjo in jedli makarone. Po večerji smo si ogledali film Vrvež v moji glavi 2.

2. dan

Prebudili smo se v vetrovno, a sončno jutro. Dan smo začeli s telovadbo in zajtrkom, nato pa smo se razdelili v dve skupini.

Ena skupina je spoznavala lokostrelstvo in ugotovili smo, da imamo med seboj prave Robin Hood-e.

Druga skupina se je podala na prav posebno misijo, na kateri smo preko orientacijskega pohoda v skupinicah spoznavali Mursko Soboto.

Ves dan nas je spremljalo sonce.

Za večerjo pa pleskavice, njamiii!

Vaši sedmošolci

1. dan

Zgodaj smo se že zbudili in se veselili,
saj v šolo v naravi kmalu bomo prispeli.
Tam smo se najedli ter napili,
veliko naučili in za povrh še sprehodili.
Medtem ko Mura oblivala je skale,
nas zazibalo je v sanje.
(Ajda, Mia in Mija)

Prišli smo iz Ljubljane in se namestili v sobe. Pripravili smo postelje, imeli počitek in pojedli kosilo, med katerim nismo bili najbolj pridni. Ogledali smo si Otok ljubezni in tam izvedeli nekaj zanimivosti. V domu smo imeli malo športne rekreacije, pojedli večerjo in odšli na nočni pohod po Murski Soboti. Ko smo se vrnili, smo šli pod tuš in spat. (Luka)