TEDEN OTROKA

Okt 18, 2019 | Novice

Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. Letošnji je potekal od 7. do 13. oktobra. V Tednu otroka se organizirajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji.

Osrednja tema letošnjega Tedna otroka je bila »Naše pravice«. Ena izmed otrokovih pravic, ki je zapisana v Konvenciji o otrokovih pravicah, je tudi:

»Otroci imamo pravico do počitka in prostega časa, igre in drugega razvedrila.«

Zavedamo se, da mlajši učenci in učenke potrebujejo še veliko igre in sprostitve, zato je bilo v vseh razredih prve triade igri namenjeno veliko več časa kot običajno.

Najbolj pestro je bilo v prvih razredih. Pripravili smo športne igre na prostem, ples v telovadnici, kostanjev piknik, izdelali smo lutko iz lesene žlice, formulo in vrtavko iz lesa, si ogledali risani film Trije razbojniki, se igrali prodajalno ter vsak dan za eno uro odprli vrata vseh treh učilnic, da so se otroci lahko družili v različnih kotičkih.

Teden je minil v prijetnem in zabavnem vzdušju.

Marinka Kozlevčar, koordinatorica Tedna otroka