Obeležitev Tradicionalnega slovenskega zajtrka s sloganom »Zajtrk s kruhom – super dan!«

Nov 20, 2023 | Novice

Dan slovenske hrane (uradno razglašen s strani Vlade Republike Slovenije) in projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, se vsako leto izvaja tretji petek v mesecu novembru.

Tudi letos smo na naši šolo 17. 11. 2023, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ). Naša šola se je letos pridružila vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila, ki je bil na jedilniku v petek, 17.11.2023.

Učenci višje stopnje so zajtrkovali v jedilnici, učenci nižje stopnje pa v svoji matičnih učilnicah. Po zajtrku so učenci prisluhnili o pomembnosti zajtrka ter o lokalni ter sezonski pridelavi hrane in prednostih uživanja le – te. Med glavnim odmorom pa smo skupaj poslušali in zapeli ob pesmi Lojzeta Slaka: Čebelar.

Zahvaljujemo se vsem zadrugam, čebelarjem, kmetom ter dobaviteljem, brez katerih ne bi mogli obeležiti Tradicionalega slovenskega zajtrka.