V novi svet z natečajem NMK

Maj 23, 2019 | Novice

KUD Sodobnost in projekt Naša mala knjižnica sta tudi letos organizirala literarno-likovni natečaj za učence od 1. do 9. razreda, ki je bil razdeljen na pet stopenj. Za vsako je bilo predvideno branje določene knjige, nato pa so učenci napisali ustvarjalno-domišljijski spis na dano temo. Natečaja se je udeležila tudi učenka naše šole, Kristina Mihelič, iz 9. a. Po branju knjige Luigija Ballerinija: Šifra 2.0 je svoje vtise izlila na papir in nastal je ustvarjalno-domišljijski spis z družbeno-kritično noto, v katerem je še posebej izpostavila problematiko migracij in odnosa do beguncev. Njen spis je bil izbran za najboljšega na V. stopnji.

Na slovesni podelitvi nagrad v Trubarjevi hiši literature je učenka prejela knjižno nagrado, svoj spis pa je tudi prebrala pred zbranim občinstvom. Podelitvi je sledilo druženje z otroško in mladinsko pisateljico Jano Bauer, avtorico knjig o Groznovilci.

Iskrene čestitke!

(Iz)brano K. Mihelič – Vrata