Noč branja

Okt 4, 2019 | Novice

Sedmošolci in osmošolci, ki so že začeli pridno brati za bralno značko, so se v petek, 27. 9. 2019, udeležili 5. noči branja. Letošnja tema je bila strpnost in reševanje konfliktov. Učenci so se ob 19. uri zbrali v šolski dnevni sobi, po uvodnem pozdravu pripravili učilnice za spanje in se udeležili treh delavnic, ki so jih pripravile učiteljice. Pri ge. Vršič in Škorjanc Strnad so brali in se pogovarjali o knjigi Požar, pri ge. Herman so se preko igre vlog učili reševati konflikte v vsakdanjem življenju, pri ge. Pozderec Intihar pa so spoznavali, kako živijo v sožitju in rešujejo konfliktne situacije organizmi v naravi. Da želodčki niso bili lačni, so za nas poskrbele kuharice, ki so nam pustile vse potrebno za večerjo s palačinkami, seveda pa ni manjkalo večernih družabnih iger in nočnih skrivalnic po šoli. Kot peta po vrsti je bila ta noč branja po odzivih udeležencev tudi za odlično 5.

Na oglasnih deskah si lahko tudi ostali učenci ogledajo nekaj izdelkov, vtisi pa so objavljeni v foto galeriji.

V noči branja so se učenci naučili medsebojnega sodelovanja, doživeli so šolo na drugačen način, ves čas pa nas je vodila misel: Skupaj smo le ljudje.