PLANINA USKOVNICA NA POKLJUKI

Jan 13, 2020 | Novice

Za prvi planinski pohod v novem letu smo se v soboto, 11. 1. 2020, odpravili na Pokljuko skupaj s starši. Vseh skupaj nas je bilo kar 50. V soboto je bilo organizirano na Pokljuki tudi 24. Šolski pokljuški maraton, kjer se je odvijalo šolsko državno prvenstvo v smučarskem teku, tako da je bilo veliko šol iz cele Slovenije. Z avtobusom smo se odpeljali do Rudnega polja na Pokljuki in začeli s pohodom do Koče na Uskovnici. Ko smo se podali proti planini Uskovnica, smo morali paziti, ker je bilo ponekod precej zaledenelo. Žal pa ni bilo veliko snega kakor drugod po Sloveniji na takšni nadmorski višini. Kljub temu pa smo uživali v lepem zimskem sončnem vremenu, kjer smo se lahko tokrat tudi pred starši izkazali in pokazali, kako pridni planinci smo.

Anja Peternel, vodnica in mentorica Planinskega krožka